Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę zwykłą

 1. Przeżywamy dziś kolejną Niedzielę w ciągu roku, jest to także trzecia Niedziela miesiąca.  Zgodnie ze zwyczajem dziś zebrane ofiary na tacę zostaną przeznaczone na wszelkie pracę remontowo-budowlane prowadzone w naszych świątyniach. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez modlitwę i ofiary wspierają naszą wspólnotę.
 2. Zapraszamy dziś na wspólną modlitwę Nieszporami o g. 17.30 w starym kościele.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: we wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski; w czwartek święto poświęcenia Katedry Legnickiej; w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. We wtorek zapraszamy na Mszę połączoną z modlitwą o uzdrowienie. Tego dnia także obowiązkowe spotkanie ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Rozpoczniemy wspólną Mszą święta, później zaś spotkanie formacyjne na plebani.
 5. W środę w kancelarii od g. 17.00 przyjmuję Pani psycholog.
 6. W środę zapraszamy na Mszę za Ojczyznę – rozpoczniemy o 17.30 wspólną modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem, a później o 18.00 Msza św. Po Mszy zapraszamy całą Radę Parafialną na spotkanie na plebani.
 7. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na obowiązkowe spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o 18.00, później katecheza pt. „Przegrywam”.
 8. W piątek zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia na Mszę świętą o 15.00 połączoną z modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później adoracja do g. 17.00.
 9. W piątek zapraszamy młodzież z naszej parafii, z DM Miłosierni na spotkanie, które rozpoczniemy wspólną Mszą św., później spotkanie integracyjne na plebani połączone z projekcją filmu. Serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę zapraszamy dzieci na próbę scholii na g. 10.00 do salki pod nowym kościołem, zaś kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie do starego kościoła na g. 10.00.
 11. Zapraszamy młodzież z naszej parafii i nie tylko, na wyjazd na akcję „Młodzież na stadionie”. Wydarzenie odbędzie się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie
  i będzie trwało od g. 11 do 24 w sobotę 6. Października. Gośćmi tego wydarzenia będą m.in. abp Ryś, ks. Jakub Bartczak i wiele osób, które doświadczyły mocy Boga. Wyjazd z Jawora 6. Października o g. 2.00 w nocy, koszt za autobus i bilet to 120 złotych (możliwa jest zmiana godz.). Warunkami zapisu na wyjazd jest wpłacenie uprzednio kwoty oraz podanie danych (pesel, nr kontaktowy). Osoby niepełnoletnie muszą mieć także zgodę rodziców. Zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra. Prosimy także, aby osoby, które pobrały zgody dla rodziców do czwartku potwierdziły swoje zgłoszenia oraz wypełniły w/w zobowiązania.
 12. Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie w miejscowości Jawor 17.09.2018 tj. poniedziałek przy sklepie PAGAZ ul. Kuziennicza 10A.
 13. Za tydzień w naszej parafii odbędzie się zbiórka pieniędzy na Rodzinę w Syrii, którą prowadzi nasza wspólnota Caritas. Nasza parafia obejmie pomocą finansową i duchową czwartą Rodzinę. Po każdej mszy będzie można wesprzeć rodzinę w Syrii składając do puszek dobrowolne ofiary. Z góry dziękujemy za włączenie się w akcję.
 14. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania się na dwuletnie studium teologiczno-katechetyczne
  w Legnicy. Więcej informacji można uzyskać na stronie wydziału katechetycznego naszej diecezji oraz na plakacie zamieszczonym w gablocie.
 15.  Zachęcamy także, aby osoby dorosłe – które z różnych przyczyn – nie przyjęły jeszcze sakramentu chrztu, a gorąco tego pragną, zgłosiły się do ks. Proboszcza.
 16. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask.