Ogłoszenia

 

Ogłoszenia Duszpasterskie  18 – 25.11.2018 

 1. Przeżywamy dziś już XXXIII Niedzielę w ciągu roku. Zapraszamy wszystkich uczestników Liturgii z g. 11.30 na przedstawienie o treści patriotycznej dzieci z Przedszkola „Prymusek”. Po przedstawieniu prosimy także, aby rodzice dzieci ze scholii zostali na krótkie spotkanie z p. Justyną.  
 2. Zapraszamy dzisiaj na Niedzielne Nieszpory o g. 17.30 w starym kościele.
 3. Informujemy, że ze względu na małą liczbę osób wyjazd do Tropical Island się nie odbędzie.
 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Rafała Kalinowskiego,
  w środę wspomnienie Ofiarowania NMP, w czwartek św. Cecylii – w tym dniu modlić się będziemy za scholę i chór naszej parafii. W przyszłą Niedzielę przeżywać zaś będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w modlitwę wypominkową wspominając bliskich zmarłych z naszych rodzin. Uwaga! Następuję zmiana godziny – nabożeństwa odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o g. 17.00. W tym tygodniu modlić się będziemy według następującego planu: 

  1. W poniedziałek wypominki z ulicy Jasnej, Kr. Marysieńki, Kr. Jadwigi i Jagiellończyka;
  2. We wtorek wypominki z innych parafii i niepodpisane;
 6. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 7. We wtorek zapraszamy także ministrantów i lektorów na spotkanie formacyjne. Spotkanie rozpoczniemy wspólną liturgią o g. 18.00. Później katecheza na plebani.
 8. W czwartek zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz III gimnazjum (grupa I) na Mszę wieczorną i katechezę po Liturgii w starym kościele.
 9. W czwartek wspominamy św. Cecylię patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji zapraszamy na Mszę świętą, podczas której modlić się będziemy za wszystkie osoby związane ze śpiewem liturgicznym naszej parafii, a po Mszy zapraszamy te osoby na cecyliańską agapę na plebanii.
 10. W czwartek również zapraszamy po Mszy wieczornej na spotkanie wspólnotę Caritas –spotkanie odbędzie się w salce pod nowym kościołem.
 11.  W piątek zapraszamy na próbę scholę dziecięcą na g. 16.30 do salki pod nowym kościołem.
 12. W piątek odbędzie się także kolejne spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się o g. 19.00 w refektarzu na plebani. Także tego dnia odbędzie się spotkanie grupy św. Ojca Pio. Rozpoczniemy wspólną Mszą św., a później spotkanie w kościele.
 13. W piątek także zapraszamy DM MIŁOSIERNI oraz wszystkich chętnych młodych ludzi na spotkanie, które rozpoczniemy o g. 18.00 wspólną Mszą. Później spotkanie
  w salce pod nowym kościołem.
 14. W sobotę zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów do starego kościoła na g. 10.00. Tego dnia także zapraszamy wszystkich chętnych do udziału
  w warsztatach ikonograficznych o godz. 10.00 w salce pod nowym kościołem.
 15.  Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszego Jaworskiego Muzeum, gdzie odbywa się wystawa artysty Andrzeja Boja Wójtowicza. W ramach wystawy można zobaczyć między innymi obraz, który planowo ma być umieszczony w naszej świątyni, a także wstępny projekt malarsko-ikonograficzny naszej świątyni.
 16.  Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury zaprasza na Koncert Laureatów XX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych – Jawor 2018, który odbędzie się 25 listopada 2018 roku o g. 17.00 w ECMENie.

Zaproszenia na Wyjazdy Organizowane przez Parafie:

 1. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Włoch, w dniach od 9 do 16 czerwca 2019 roku. W planie pielgrzymki jest wiele atrakcji związanych np.
  z osobą św. Antoniego, św. Ojca Pio czy też św. Jana Pawła II. Pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium w Manopello (obraz „Oblicze Jezusa”) Bari, Monte Sant’Angelo, Lanciano, Pompeje i modlić się będą także na Cmentarzu Polskich Żołnierzy w Monte Cassino oraz nawiedzą bazylikę św. Piotra na Watykanie z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zapisów w zakrystii. Więcej informacji u ks. Piotra i diakona Patryka. Można pobrać także plan pielgrzymki. Koszt – 870 złotych + 270 euro.  Prosimy o jak najszybsze decyzję i wpłatę zaliczki w zakrystii.
 2. Zachęcamy do wyjazdu na zimowisku do Zakopanego w dniach od 26. stycznia do 1. lutego. Koszt wyjazdu to 799. W planie zimowiska jest wiele atrakcji takich jakich wycieczka do dolin Tatrzańskich, wycieczka do Krakowa, pobyt w centrum rekreacji (baseny termalne). Każdy z uczestników bierze także udział w grze „na krańce świata”. Serdecznie zachęcamy dzieci do zapisów. Więcej informacji na plakatach.