Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

24 – 31. 03. 2019 

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Zapraszamy już dziś na Gorzkie Żale na g. 17.00  (stary kościół) oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w każdy piątek: po Mszy
  z 9.00 dla dorosłych, o 17.15 dla dzieci i po Mszy z 18.00 dla dorosłych.
 2. Zachęcamy do zakupu świec Caritas tzw. Paschalików – w cenie 12 zł w zakrystii. 
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tego dnia odbędzie się na mszy wieczornej przyjęcie deklaracji i zapisanie w księdze wszystkich zobowiązujących się do modlitwy za poczęte dzieci.
 4. We wtorek po Mszy wieczornej kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary.
 5. W czwartek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i 3. Gimnazjum. Spotkanie rozpoczniemy o g. 18.00 Mszą świętą, a później katecheza formacyjna w Starym Kościele.
 6. Tego dnia także po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Caritasu na plebani.
 7. W piątek i sobotę odbędzie się doroczna zbiórka żywność prowadzona przez  Caritas w sklepach: Intermarche, Biedronka (ul. Limanowskiego), ABC, Piekarnia Frydrych, Dino oraz w innych wyznaczonych sklepach. Przeprowadzą ją wolontariusze oznaczeni logiem Caritasu. Z tej żywności przygotujemy paczki dla ubogich.
 8. W piątek zapraszamy na spotkanie biblijne z cyklu „Nie bądź głuchy”. W najbliższy piątek o 19.30 w salce pod nowym kościołem. Tego wieczoru pochylimy się nad historią życia Noego i wydarzeniem potopu. Serdecznie zapraszamy. 
 9. W piątek próba scholi o 16.30 na plebani.
 10. W sobotę obowiązkowe spotkanie dla całej służby liturgicznej (ministrantów, lektorów i ceremoniarzy).
 11. W przyszłą Niedziele po Mszy z g. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci rocznicowych.
 12. W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii (oraz dla dzieci ze szkół podstawowych) rekolekcje wielkopostne, które wygłosi do nas ks. Robert Rembecki – wędrowny katechista. Rekolekcje potrwają do środy – przez ten czas msze ranne
  i wieczorne będą celebrowane w nowym kościele. W środę zaś odbędzie się spowiedź wielkopostna w godzinach: 8.00 – 9.00, 16.00 – 18.00.  Dla dzieci nauki będą odbywać się w szkole podstawowej nr 1 w wyznaczonych godzinach.
 13. 14 kwietnia odbędzie się w Legnicy kolejna Niedziela Młodych pt. „Oto Ja”. Serdecznie zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd z naszej parafii. Zapisy
  w zakrystii. Wyjazd o g. 14.00 powrót ok. 20.00, koszt: 30 zł (w tym wejściówki).
 14. Zapraszamy na wernisaż Magdaleny Bolesty, który odbędzie się 28 marca o g. 17.00 w restauracji Esty w Jaworze.
 15. 30 marca o g. 12.00 w katedrze legnickiej sprawowana będzie msza z okazji 80. r. ur. Bpa Stefana Cichego serdecznie zapraszamy. Więcej informacji w liście bpa Zbigniewa wywieszonym w gablocie.
 16. Ojcowie Werbiści zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mają „stare” już nieużywane telefony komórkowe o przekazanie ich na parafię. Dzięki tej akcji werbiści pozyskają środki na cele misyjne.
 17. Zapraszamy dzieci na kolonie letnią „OAZA  CAMP”, która w tym roku odbędzie się w Tleniu (Bory Tucholskie) w terminie 9 – 19 lipca. Zapraszam dzieci w wieku od  
  8 do 16 roku życia. Obóz ten poprowadzi także grupa animatorów ze Stanów Zjednoczonych. Zgłoszenia na stronie eduwyprawy.pl. Koszt: 1300.
 18. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenie się w przygotowanie dekoracji wielkanocnych. Osoby, które chcą włączyć się w zakup kwiatów i innych materiałów dekoracyjnych proszone są o złożenie ofiar w zakrystii.  

Dla Pielgrzymów do Włoch:

 1. Prosimy o wpłacanie pieniędzy za wyjazd w zakrystii.

Zaproszenia na Pielgrzymki:

1. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na Kongres Odnowy
w Duchu Świętym   – 18 maj, wyjazd o g. 5.00, koszt 60 zł;

2. Wyjazd do Zakopanego w dniach od 20 – 27 lipca;

3. Wyjazd do Lichenia 15 – 17 sierpnia.