Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

ogoszenia

OGŁOSZENIA  NA  NIEDZIELĘ  PALMOWĄ – 13.04.2014

 

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa  do Jerozolimy. Rozpoczyna się  Wielki Tydzień, najważniejszy w liturgii Kościoła. Podczas każdej mszy świętej poświęcenie palm.  Uroczyste poświęcenie z procesją o godz.11.00.  Msze święte o godz. 11.00 i 12.15   w nowym kościele, pozostałe w starym kościele.
2. Dzisiaj ulicami Legnicy przejdzie VI  Marsz dla Życia  i Rodziny  naszej diecezji.
3.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dzisiaj o godz. 17.00. Ofiary składane na tacę w czasie nabożeństwa przeznaczymy na pomoc świąteczną dla rodzin potrzebujących.
4. W ramach duchowego przygotowania do kanonizacja papieży Jana Pawła II i JanaXXIII serdecznie zapraszamy w środę 16.04.14 na uroczystą Mszę Świętą z okolicznościowym kazaniem. Po mszy świętej program artystyczny przygotowany przez młodzież.
5. W Wielki Piątek o godz.15.00 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego. Siostra Faustyna w dzienniczku zapisała słowa Jezusa ” Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie." Nowenna będzie odprawiana codziennie o godz.15.00.  Będzie ona trwała do soboty przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.  Zapraszamy.
6. We wtorek odwiedzimy chorych z wizytą świąteczną. Będziemy u tych chorych, których odwiedzamy co miesiąc. Prosimy również o zgłoszenie tych chorych, którzy chcą się wyspowiadać  na święta. Zgłoszenia po każdej mszy świętej.
7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we  WTOREK  OD GODZ.16.00 DO GODZ.18.00.  Prosimy wszystkie sprawy kancelaryjne  załatwić w tym czasie.
8. We wtorek od godz.14.00 będziemy przygotowywać dekoracje na święta. Serdecznie prosimy o pomoc. W sposób szczególny zapraszamy młodzież.
9. Jutro po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.  
10. Dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła  i na kwiaty  do Bożego Grobu. Dziękujemy również za pomoc przy pracach i sprzątaniu nowego kościoła
11. Po mszach św. możemy nabyć tyg. kat. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
12. Wszystkim drogim parafianom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny lub urodziny życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Słowa Jezusa do św. Faustyny

Duszom, które uciekać się będą do mojego miłosierdzia, i duszom, które wysławiać i głosić będą innym o moim wielkim miłosierdziu, w godzinę śmierci postąpię z nimi według nieskończonego miłosierdzia mojego.

Czytania

Copyright © 2014 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.