Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

ogoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30.08.2015r

1. W tym tygodniu wspominamy:

-w poniedziałek bł. Bronisławy, dziewicy.

-w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W poniedziałek spotkanie modlitewne po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz. 8.00 rano. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku w poniedziałek od godz. 17.30

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich uczących i prowadzących rożne grupy w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek odwiedziny chorych od godziny 9.00, dotrzemy do wszystkich chorych w godzinach przed południowych. Prosimy o zgłaszanie także nowe osoby, które już nie mogą z powodu ograniczeń wiekowych lub zdrowotnych przyjść do Kościoła. Spowiedź w I piątek w czasie adoracji od godz. 16.00 do 17.00 i pół godziny przed Mszą św. wieczorną. W sobotę dodatkowa Mszą św. o godz. 10.00 do Niepokalanego Serca Maryi. Jest to Msza św. wynagradzająca za grzechy naszej parafii i całego świata. Jest to już ostania z pięciu pierwszych sobót miesiąca. W październiku wrócimy do nabożeństwa i adoracji w ramach Jerycha Różańcowego.

6. W sobotę odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Krzeszowa. Zapraszamy wszystkich niepełnosprawnych, ich przyjaciółi opiekunów. Wyjazd o godz. 8:30 z ul. Gagarina. Transport zapewnia parafia.

7. W następną Niedzielępo Mszy św. o g. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca i wracamy do porządku Mszy św. z przed wakacji. Msze św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (Starym Kościele) o godz. 7:00, 13:30, 18:00; a w kościele pw. św Faustyny (Nowym Kościele) o godz. 8:30, 10:00, 11:30.

8. W środęw Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej była sprawowana Msza św. dziękczynna za 25-lecie Parafii. Tego dnia nasza parafia była erygowana. Będziemy jeszcze obchodzić ten jubileusz podczas odpustu w kościele pw. św. Faustyny. W czasie tej Mszy św. modliliśmy się za śp. ks. Zbigniewa Tracza, byłego proboszcza pamiętając także o jego poprzednikach. Dziękuję Radzie Parafialnej, która zadbała o tę pamięć i modlitwę w tych intencjach.

9. Zespół Szkół w Jaworze “Medyk”, jedyna szkoła policealna w powiecie ogłasza nabór na kierunki: Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Opiekun Medyczny, Technik Usług Kosmetycznych, Florysta, Opiekun dziecięcy, Terapeuta zajęciowy i wiele innych. Szkoła kształci bezpłatnie w każdym wieku, wieczorowo i zaocznie. W ten sposób można zdobyć nowy zawód. Szczegóły w sekretariacie szkoły.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia - wielu łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, niech Pan Bóg zachowa Was w zdrowiu i obdarza radością i pokojem. Składam także wszystkim ofiarodawcom podziękowania za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dziś modlą się za nas pielgrzymi, którzy w sobotę wyjechali do Matki Bożej Bolesnej do Sanktuarium w Licheniu.

Słowa Jezusa do św. Faustyny

Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia.

Czytania

Copyright © 2015 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.