Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

ogoszenia

Ogłoszenia na XIII Niedzielęw ciągu roku B

1. Dzisiaj Festyn Podaruj dzieciom uśmiech, wszystkich serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do skorzystania z naszej gastronomi. Mamy także koncerty i nagrody dla wszystkich, którzy biorą udział w loterii. Plan na tablicy ogłoszeń.

2. W tym tygodniu wspominamy:

- w poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Taca z mszy św. będzie przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tj. Tzw. Świętopietrze. Po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Godzina Chwały

- w piątek wypada święto św. Tomasz Apostoła

Przypominamy o zamianach w porządku Mszy św. od następnej Niedzieli, ażdo końca sierpnia. Msze św. o g. 7, 8:30, 10, 11:30, 19:30. Nie będzie Mszy św. o g. 13:30 i o 18.00.

3. Tydzień temu nie odbył się Piknik Żywego Różańca z powodu deszczowej pogody. Zostaje on przeniesiony na 1 sierpnia. Wtedy udamy się na Górę Kalwarię w Męcince.

4. Dzieci rozpoczęły okres wakacyjny. Przypominamy o obowiązku Mszy św. Niedzielnej. Opuszczanie Mszy bez ważnego powodu jest grzechem ciężkim.

5. Już zapowiadamy Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zapisy w parafii św. Marcina.

6. Za tydzieńpierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy sięo nowe i święte powołania kapłańskie po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 19:30, w piątek okazjądo spowiedzi pół godziny przed Mszą św wieczorną. W Sobotę dodatkowa Msza św. o 10 rano do Niepokalanego Serca Maryi. Następna Niedziela będzie Niedzielą Adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o g. 13. Adoracja trwać będzie do g. 17. W tym czasie Kościół będzie otwarty. Zapraszamy na indywidualną modlitwę.

7. Od tego tygodnia w każdą środę aż do października o g. 17:30 Różaniec św. za Ojczyznę i o pokój na świecie.

8. 16 Lipca jest wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, jeśli ktoś chciałby przyjąć Szkaplerz lub wymienić na nowy prosimy o zapisy w Zakrystii. Od 7 lipca rozpoczniemy po Mszy św. nowennędo Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Plany pielgrzymkowe

-3-7 sierpnia br. Zakopane - 5 dniowy wyjazd po sanktuariach Podhala i wycieczki po szlakach turystycznych. Na trasie Kalwaria Zebrzydowska i Kraków. Noclegi i wyżywienie w pensjonacie Kasiaw Kościelisku. Koszt od osoby 500 zł.(w zależności od ilości chętnych) w tym transport, wyżywienie, ubezpieczenie, noclegi. Zapisy i płatnośću zelatorki Grażyny lub w zakrystii.

-29-30 sierpieńbr Licheń- 2 dniowy wyjazd z noclegiem w Domu Pielgrzyma Arka. Pokoje 4 osobowe z łazienką. Po drodze zatrzymanie w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd 29 sierpnia w sobotęo g. 7:00 autokarem z ul. Gagarina. Powrót w Niedziele wieczorem. W tym czasie będzie w Licheniu Pielgrzymka Rodzin. Koszt 100 zł. Zapisy i płatnośću zelatorki Grażyny lub zakrystii.

10. Wszystkich melomanów zapraszamy na koncert chóru kameralnego AXION, który odbędzie się 05 lipca (niedziela) o godz. 20:15 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze. Chór jest laureatem 24 prestiżowych festiwali międzynarodowych. Na repertuar zespołu składająsięutwory różnych epok i stylów, dające wyobrażenie o bogatych dziejach muzyki chóralnej Zachodu i Wschodu, zwłaszcza jej nurtu sakralnego. 05 lipca, kościółpw. Miłosierdzia Bożego, godz. 20:15,wstęp wolny.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i błogosławieństwa Bożego. Dziękujemy za modlitwy i ofiary pieniężne składane na potrzeby naszej parafii za tacę z ostatniej Niedzieli, którą w całości przeznaczamy na cele remontowo-budowlane.

 

Słowa Jezusa do św. Faustyny

Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi.

Czytania

Copyright © 2015 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.