Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

ogoszenia

   OGŁOSZENIA  NA   30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 26.10.2014.

1.WTOREK - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Dzień patronalny Księdza Biskupa Tadeusza Rybaka, Pierwszego Biskupa Legnickiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

2. SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
Porządek Mszy świętych: : godz. 7.00, 8.15 i 18.00 - stary kościół. godz. 9.30 i 11.00 - nowy kościół. Nie będzie mszy św. o godz.12.15 i 14.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas udział we Mszy św.
Msza św. za naszych bliskich zmarłych na cmentarzu rozpocznie się o godz.13.00. Po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwą różańcową. Po jej będzie możliwość poświęcenia pomników. W tym dniu nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.
3.PRZYSZŁA NIEDZIELA  - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. Msze Święte według porządku niedzielnego. O godz. 19.30 na cmentarzu komunalnym różańcowa modlitwa za zmarłych. Rozpoczniemy przy kaplicy. Bardzo liczymy na waszą obecność.
4.W dniach 1-8 listopada możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go naszym bliskim zmarłym. Warunki, które należy spełnić:
- nawiedzenie kościoła i cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych
- stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do grzechu,
- Komunia święta,
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
W pozostałe dni roku możemy zyskać na tych samych warunkach odpust cząstkowy.
5.Czasem naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich, którzy odeszli już do wieczności będą Nabożeństwa Wypominkowe w miesiącu listopadzie. Rozpoczniemy je w poniedziałek 03.11. Szczegółowy porządek podamy w przyszłą niedzielę. Prosimy po mszach świętych zabrać kartki wypominkowe. Są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypominki możemy złożyć w kościele na tacę, zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Ofiary, które zwyczajowe z tej okazji składamy będą przeznaczone na nową świątynię.
6.
Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca a po mszy świętej o godz.14.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy na ostatnie NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE.

Porządek – dzieci godz. 17.00   ( od poniedziałku do piątku).
Dorośli i młodzież po mszy św. wieczornej. Dzisiaj nabożeństwo o godz. 17.00.
8. W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy od jutra nastąpi zmiana godziny odprawiania mszy świętej rannej w tygodniu. Nie będzie mszy świętej o godz. 7.00 będzie natomiast o godz. 9.00. Zapraszamy. Intencje mszalne przyjęte na godz. 7.00 będą odprawione o godz. 9.00.
9.Zwracamy się do rodzin, które mają liturgiczne stroje do pierwszej Komunii Świętej a nie są
im już potrzebne prosimy o ich ofiarowanie dla parafii. Będą one przekazane dzieciom, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej.
10. Jutro o godz. 19.15 spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej w lutym przyszłego roku. Informacje na plakacie, stronie internetowej i na ulotkach. Zapraszamy
11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać „ za ofiary składane na budowę naszej nowej świątyni.
12. Po Mszach św. można nabyć tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

13. Wszystkim parafianom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić  imieniny lub urodziny wielu łask Bożych, Jego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Słowa Jezusa do św. Faustyny

Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi.

Czytania

Copyright © 2014 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.