Get Adobe Flash player

Ogłoszenia duszpasterskie

ogoszenia

 Ogłoszenia duszpasterskie na
Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015r.

 1. Trwając w okresie Wielkiego Postu, zachęcamy naszych wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek po Mszy św. z godz. 900 oraz z 1800. Dzieci z naszej parafii zapraszamy na rozważanie Drogi Krzyżowej na godzinę 1700. Pamiętajmy, że za pobożny udział w tym pasyjnym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.
  W dniu dzisiejszym Gorzkie Żale wyjątkowo zostaną odprawione o godz. 1715. Od następnej niedzieli Gorzkie Żale rozpoczniemy tradycyjnie, tj. o godz. 1700.
  W okresie Wielkiego Postu w zakrystii można składać ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. Wszystkich Parafian, zwłaszcza dzieci, zachęcamy do praktykowania jałmużny wielkopostnej z przeznaczeniem na cele charytatywne. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek o godz. 1800 Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; bezpośrednio po Eucharystii comiesięczne spotkanie.
 3. W środę przypada Święto św. Kazimierza (królewicza), stąd zapraszamy w tym dniu na godz. 1730 na modlitwę różańcową na Ojczyznę.
 4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w organizowanej przez naszą parafię pielgrzymce lotniczo-autokarową do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 15. do 24. września. Szczegółowy program pielgrzymki jest do odebrania w zakrystii.
 5. Zwracamy się do was po raz kolejny z uprzejmą prośbą o przekazanie na cele charytatywne 1% waszego podatku od dochodów. Szczegółowe informacje przygotowane są na ulotkach. Z góry dziękujemy za zainteresowanie.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, stąd Msza św. w tym dniu o godz. 1800 z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek po Mszy św. o godz. 900 odwiedzimy naszych chorych parafian. O godz. 1500 Msza św. „O Bożym Miłosierdziu”; bezpośrednio po niej z koronką oraz osobista adoracja relikwii św. S. Faustyny. Z racji pierwszego piątku miesiąca zachęcamy do spowiedzi św., bezpośrednio po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu, tj. o godz. 1700.
 7. Do nabycia jest praca katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.
 8. Wszystkim drogim Parafianom na czas duchowego przygotowania do Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia, pamiętamy o was w modlitwie i prosimy o życzliwą pamięć.

 

Słowa Jezusa do św. Faustyny

Te dwa promienie oznaczają krew i wodę- blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...

Czytania

Copyright © 2015 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.