Get Adobe Flash player
Filtr
 • Wszystkich zapisanych do wrocławskiego ZOO i Afrykarium chciałbym poinformować, że wyjazd się odbędzie!!!!!!!!!!

  Przypomnienie:

  1. Koszt: osoby dorosłe 60 zł, dzieci i młodzież ucząca się i posiadająca ważną legitymację 50 zł.

  2. Wyjazd o godz. 8.00 spod ul. Gagarina.

  3. Dzieci i młodzież, ktorzy będą pod opieką opiekunów proszę o pisenmą zgodę obojga rodziców lub prawnych opiekunów.

  4. W drodze powrotnej palnowany jest postój w McDonalds

  Znalezione obrazy dla zapytania zoo wrocław afrykarium
 • W sobotę 27 września, przy kościele św. Faustyny odbył się grill integracyjny, dla grup dziecięcych i młodzieżowych, działających przy naszej parafii. Pogoda nam dopisała i mogliśmy cieszyć się promieniami jesiennego słońca. Na grillu nie zabrakło naszych księży wikarych, pań katechetek i opiekunów scholii. Spotkanie to miało na celu integrację grup: scholii dziecięcej, koła misyjnego, ministrantów, Caritasu i starszej młodzieży. Był to wspaniały sposób na przywitanie nowych kolegów i koleżanek, którzy dołączyli do danych grup, w dopiero co rozpoczętym roku duszpasterskim 2014/2015.

 • ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE
  Z RAFAŁEM KUBACKIM
  CZWARTEK 18.09.14 O GODZ. 18.00
  KOŚCIÓŁ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

  http://www.arybacki.pl/wp-content/uploads/2014/06/kubacki.jpeg

  Absolwent VI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa we Wrocławiu i Studium Zawodowego dla Pracujących we Wrocławiu (1987). W 1999 ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, a następnie studia podyplomowe: z zakresu prawa i gospodarki w Unii Europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także marketing i zarządzanie Jednostkami Służby Zdrowia na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

   

  KARIERA SPORTOWA
  W trakcie kariery sportowej zdobył szereg tytułów:
  17-krotny Mistrz Polski
  Mistrz Europy z 1989, dwukrotny srebrny medalista (1994 i 1998) i pięciokrotny brązowy medalista (1991, 1993, 1995, 1996 i 1997)
  Dwukrotny Mistrz Świata z 1993 i 1997, brązowy medalista z 1989
  Trzykrotnie wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w wadzie ciężkiej: Barcelona 1992, Atlanta 1996 i Sydney 2000.
  Był zawodnikiem Gwardii Wrocław, Śląska Wrocław i AZS-AWF Wrocław.
  Został zwycięzcą Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski w 1993.

  PRACA ZAWODOWA
  Jest wykładowcą w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W klubie AZS-AWF Wrocław zajmuje się kształceniem kadr kwalifikowanych. Objął funkcję dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

  ŻYCIE PRYWATNE
  Jest żonaty, ma córkę Barbarę, Jowitę i Kaję
  W 2001 wystąpił w filmie Jerzego Kawalerowicza Quo vadis w roli Ursusa

   

 • SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ W SOBOTĘ O GODZ. 9:00 W SALCE KATECHETYCZNEJ PRZY NOWYM KOŚCIELE

  polskie dzielo misyjne dzieci 01

  Ewangelizacja jest największym i najbardziej porywającym wezwaniem, wobec którego Kościół staje od początku swego istnienia. Rzeczywistym źródłem tego wezwania są nie tylko różne sytuacje społeczne i kulturowe, z jakimi styka się on w dziejach, ile nakaz Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego, określający samą rację istnienia Kościoła: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" (Mk 16,15)

   

  Jednakże moment historyczny, który obecnie przeżywamy, a w każdym razie przeżywają go liczne narody, stanowi wielkie wezwanie do „nowej ewangelizacji", to znaczy do głoszenia Ewangelii zawsze nowej i zawsze niosącej nowość; do ewangelizacji, która musi być prowadzona „z nową gorliwością, nowymi metodami i z zastosowaniem nowych środków wyrazu"

  Jan Paweł II, Veritatis Splendor, nr 106

  Współpraca dzieci na polu ewangelizacji jest nie do zastąpienia w naszym świecie. Kościół wiąże głębokie nadzieje z możliwością zmienienia świata przez dzieci. Wierzy on, że dzieci nie poddadzą się biernie warunkom społecznym, w jakich żyją, ale że potrafią one wypełnić teraźniejszość całą miarą, którą Bóg złożył w ich duszach.

  Jan Paweł II

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które Bóg obdarzył talentem muzycznym do pracy w naszej Scholi Parafialnej.

  Celem Scholi jest upiększenie liturgii Mszy świętej oraz chwalenie Boga pięknym śpiewem.

   Chór aniołów

  Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności

  św. Augustyn w Wyznaniach

  SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIE KAŻDĄ SOBOTĘ O GODZ. 10:00 W SALCE PRZY NOWYM KOŚCIELE.

  Kto dobrze śpiewa – ten dwa razy się modli

  Święty Augustyn

 • KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE
  (Kurs przedmałżeński)

   Małżeństwo

  PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W JAWORZE SERDECZNIE ZAPRASZA NA KURS PRZEDMŁAŻEŃSKI

  POCZĄTEK: SOBOTA 06.09.2014 GODZ. 19:00

  nauki przedmalzenskie

  Święta RodzinaPrzyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę

  Jan Paweł II

 • Od niedzieli 07.09.14 powracamy do porządku sprawowania Mszy świętych który będzie obowiązywał do niedzieli 28.12.2015

   

  STARY KOŚCIÓŁ

  Kościòł pw. Miłosierdzia Bożego 

  Godz. 7:00, 8:15, 14:00 i 18:00

  NOWY KOŚCIÓŁ

  Kościòł pw. Św. Faustyny

  Godz. 9:30, 11:00 , 12:15

  DEKALOG

  Pamiętaj abyś Dzień Święty święcił

   

  PIĘĆ PRZYKAZAŃ KOŚCIELNYCH

  W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

 • Dnia 28.09.2013 przy kościele św. Faustyny odbyło się spotkanie integracyjne dla grup dziecięcych i młodzieżowych, działających w naszej parafii. Grupy, które wzięły udział w tym wydarzeniu to: koło misyjne, młodzieżowy zespół Caritas, schola dziecieca i młodzieżowa oraz ministranci. Spotkanie było związane z niedawno obchodzonym wspomnieniem św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, a także z rozpoczęciem nowego roku katechetycznego. Wszyscy mile spędzili ten czas na zabawach i konkursach z nagrodami. Nie zabrakło także wspólnego posiłku. Mogliśmy skosztować grilowanych kiełbasek, których przyrządzeniem zajął się nasz lektor Andrzej.  Zarówno dzieci jak i młodzież wspaniale się bawili, dlatego planujemy więcej tego typu spotkań integracyjnych dla osób działających w grupach parafialnych. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w działalność grup bardzo serdecznie zapraszamy.


  Do galerii dodano zdjęcia.

   

 •  

  Wychowanie jest celem integralnego rozwoju człowieka. I taki cel miała inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. W tym roku już po raz trzeci taki tydzień odbył się w naszej w parafii pod hasłem "Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na Skale…".  Wiele ciekawych osób i treści zostały przekazane dużej liczbie uczestników naszych spotkań.

   Tydzień wychowania rozpoczęliśmy od spotkania z Pawłem Kukizem znanym muzykiem i publicystą. W kolejnym dniu mogliśmy się wysłuchać w treści pani Elżbiety Witek – posłanki, która podzieliła się swoim doświadczeniem pracy z uczniami oraz w jaki sposób dzisiaj wychowywać we wspólczesnej szkole. Niezwykle przejmujący i bardzo wzruszający okazał się film „Cristiada” o obronie wartości chrześcijańskich, który mogliśmy obejrzeć w naszym kościele. Niezapomnianym wydarzeniem był koncert muzyki reggae - Dariusza Malejonka (Maleo) i świadectwo jego nawrócenia oraz spotkania Boga w swoim życiu.

   Podsumowaniem trwającego w naszej parafii III Tygodnia Wychowania był obfitujący w wydarzenia czwartkowy  finał (19 września) z udziałem przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich ks. biskupa Marka Mendyka i wieczorny panel dyskusyjny na temat zagrożeń w rodzinie i naszym mieście. Wszystkim biorącym udział w tygodniu Wychowania bardzo dziękujemy za obecność.

  Do galerii dodano zdjęcia.

 • A ZATEM TRWAJCIE W NIEJ I NIE PODDAWAJCIE SIĘ NA NOWO POD JARZMO NIEWOLI! (GA 5,1)

  Ku wolności wyswobodził Nas Chrystus...Świat, w którym żyjemy, składa się ze sfery materialnej i duchowej. Człowiek, jako istota cielesno-duchowa, żyje na ich granicy. Nosząc w sobie skutki grzechu pierworodnego czasem dokonuje wyborów niezgodnych ze swoją naturą – wybiera grzech i z tego powodu cierpi na duszy, a czasem i na ciele. Musimy znać zagrożenia duchowe, które mają na nas wpływ i które dzieją się za sprawą złych duchów które pragną zniszczenia człowieka i oderwania go od Boga. Jezus posyłając swoich uczniów polecił im, aby uzdrawiali chorych i wypędzali złe duchy. Kościół, posłuszny poleceniu Chrystusa, posługuje przez swoich kapłanów przynosząc pokój w sercach ludzi.

 • Tak się kończy pielgrzymowanie

  Zachęcamy do udziału we wspólnym, krótkim pielgrzymowaniu z Legnicy do Legnickiego Pola –
  do naszego kościoła Spotkania Młodych 21 września 2013. Warto na nowo poczuć atmosferę tego miejsca i spotkać nowych ludzi. Początek w Katedrze o godz. 9.00. Msza św. w Legnickim Polu godz. 13.00

  Wyjazd z naszej parafii o godz. 8.00 przy ul. Gagarina.
  Serecznie zapraszamy.
  Zapisy w zakrystii.

 • Kliknij na obraz, aby powiększyć!

  III Tydzień Wychowania

 • Od 22 do 26 sierpnia w Legnickim Polu odbywało się XX Spotkanie Młodych pod hasłem: Jezus Total Detox.

  Spotkanie, w którym wzięła udział młodzież naszej diecezji, było czasem modlitwy i skupienia ale także zabawy. Podczas spotkania młodzież mogła wysłuchać wielu ubogacających kazań i konferencji, które były głoszone przez takie osoby jak m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Stanisław Orzechowski i o. Leon Knabit.

 • Narodzenie Najświętszej Maryi PannyPismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi. Tradycja jednak przekazuje, że Jej rodzicami byli św. Anna i św. Joachim. Byli oni pobożnymi Żydami. Mimo sędziwego wieku nie mieli dziecka. W tamtych czasach uważane to było za karę za grzechy przodków. Dlatego Anna i Joachim gorliwie prosili Boga o dziecko. Bóg wysłuchał ich próśb i w nagrodę za pokładaną w Nim bezgraniczną ufność sprawił, że Anna urodziła córkę, Maryję.

  Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty Jej przyjścia na ziemię. Według wszelkich dostępnych nam informacji, Maryja przyszła na świat pomiędzy 20. a 16. rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

  Z pism apokryficznych mówiących o Maryi należałoby wymienić przede wszystkim: Protoewangelię Jakuba, Ewangelię Pseudo-Mateusza, Ewangelię Narodzenia Maryi, Ewangelię arabską o młodości Chrystusa, Historię Józefa Cieśli i Księgę o przejściu Maryi. Największy wpływ wywarła na tradycję Kościoła Protoewangelia Jakuba. Pochodzi ona bowiem z roku ok. 150, jest więc bardzo bliska Ewangelii według św. Jana. Stamtąd właśnie dowiadujemy się, że rodzicami Maryi byli św. Joachim i św. Anna, i że Maryja jako kilkuletnie dziecię została przez rodziców ofiarowana w świątyni, gdzie też zamieszkała. Śladem tego opisu jest obchodzone w Kościele w dniu 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 • alt{jcomments on}

  Dnia 26.09.2012 odbył się wyjazd na mecz WKS Śląsk Wrocław z GKS Bełchatów. Dzieci i młodzież mogły obejrzeć ten mecz dzięki akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. Drużyna Śląska wygrała z Bełchatowem 3:0. Podczas meczu dzieci doskonale się bawiły głośno kibicując drużynie WKS-u.

  Do galerii zostały dodane zdjęcia. Zachęcamy do obejrzenia.

 • alt

   

  Dnia 14.09.2012r. (piątek) o godzinie 17.00, w salce katechetycznej pod Kościołem p.w. św. Faustyny, odbyły się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Św. Stanisława Kostki - Patrona dzieci i młodzieży. Dzieci malowały pod opieką Pań Katechetek rysunki przedstawiające sceny z życia Świętego.

 • alt

   

  Dnia 15.09.2012r. młodzież z naszej parafii wraz z ks. Jakubem Normanem wzięła udział w Epliogu XX Jubileuszowej Pielgrzymki Pieszej z Legnicy na Jasną Górę.


  Do galerii zostały dodane zdjęcia z tego wydarzenia.

 • alt

   

  Dnia 22.09.2012r. odbył się wyjazd na górę Ślężę. Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.

 • Od 12.09.2012  do 16.09.2012 w naszej parafii odbywa się peregrynacja obrazu św. Józefa
  Uroczystości rozpoczęły się w środę nabożeństwem oczekiwania, następnie powitaliśmy obraz z wizerunkiem patrona rodzin i całego Kościoła. O godzinie 19:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencjach naszej parafii{jcomments on},
  w której powierzaliśmy naszą wspólnotę opiece św. Józefa. 

   

  alt

  alt

  alt

 •  

   

  Niedługo rozpocznie się miesiąc październik, w którym to w sposób szczególny gromadzimy się na Modlitwie Różańcowej, o którą tak bardzo prosiła Maryja podczas różnych Jej objawień na świecie.W Fatimie oznajmiła dzieciom, że jest Królową Różańca Świętego: ,”Przyszłam na ziemię, aby upomnieć ludzkość, aby ludzie więcej nie grzeszyli. Niech przestaną obrażać mojego Syna. Niech ludzie odmawiają Różaniec i niech czynią pokutę".W różańcu rozważamy tajemnice naszego zbawienia - całą historię Jezusa, od Zwiastowania, poprzez Jego ziemskie życie oraz mękę i śmierć, aż po Zmartwychwstanie i prawdy o niebie.

  W tym tygodniu w sobotę rozpoczynają się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. PORZĄDEK NABOŻEŃSTW : DZIECI ( od poniedziałku do piątku) - godz. 17.00. MŁODZIEŻ I DOROŚLI codziennie po mszy św. wieczornej. Pierwsze nabożeństwo w sobotę po mszy świętej wieczornej dla wszystkich. Dzieci nie będą miały swojego nabożeństwa. W niedzielę o godz. 17.00 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

   

 •  

   

  KOCHANI  PARAFIANIE

  Bardzo serdecznie  zapraszamy   na  uroczystość :
  - Dziękczynienia  za  beatyfikację   Jana  Pawła II
  - Odpustu  ku  czci  świętej  siostry  Faustyny  Kowalskiej        
  - 85 rocznicy  objawień  Jezusa  Miłosiernego  siostrze   Faustynie Kowalskiej  
  - Zakończenia  obchodów  20-lecia parafii

  Odbędzie  się  ona  02.10.2011  (niedziela)  o godz.12.30  w kościele  p.w. świętej siostry Faustyny Kowalskiej, ul. Korfantego.
  Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi
  J. E. KS. Dr  KARDYNAŁ    HENRYK   GULBINOWICZ
  JEGO   EMINENCJA   ARCYBISKUP   SENIOR     ŚWIĘTEGO   KOŚCIOŁA   RZYMSKIEGO  KARDYNAŁ  HENRYK  GULBINOWICZ  PREZBITER    TYTUŁU   NIEPOKALANEGO   POCZĘCIA   NMP  AD SAXA RUBRA.    
  Doktor Teologii, doktor honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej i Akademii Medycznej  im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
  Były Członek Kongregacji: ds. Kościołów Wschodnich,  ds. Duchowieństwa, ds. Ewangelizacji Narodów, Kanonik Kapituły Warmińskiej we Fromborku, Kawaler Orderu Orła Białego.
  Urodzony 17 października 1923 r. w Szukiszkach (Archidiecezja Wileńska), wyświęcony  na kapłana 18 czerwca 1950 r. w Białymstoku, mianowany Administratorem Apostolskim w Białymstoku 12 stycznia 1970 r., konsekrowany 8 lutego 1970 r.,  mianowany Arcybiskupem Metropolitą Wrocławskim15 grudnia 1975 r.,  ingres do Katedry Wrocławskiej  2 lutego 1976 r., kreowany Kardynałem 25 maja 1985 r.

   

 • alt

  Czym są „SPOTKANIA  MAŁŻEŃSKIE” ?

  Są ruchem rekolekcyjnym, mającym na celu pogłębienie więzi małżeńskiej; Stwarzają okazję do odnowienia i pogłębienia wspólnoty dwojga ludzi pomiędzy sobą i z Bogiem; Prowadzą do zwiększenia wzajemnego zaufania, zrozumienia intencji oraz zaakceptowania współmałżonka; Nie ma na tych spotkaniach układ: prelegent – słuchacz; Nie podaje się żadnych recept, jak być dobrym mężem, żoną, jak powinno wyglądać „dobre małżeństwo”; W skupieniu, w oderwaniu od kłopotów życia codziennego, małżonkowie rozmawiają ze sobą, odkrywają to, co w ich małżeństwie jest najważniejsze; Zachowana jest całkowita tajemnica rozmowy.

  Kto może w nich uczestniczyć ?

  Każde małżeństwo bez względu na staż małżeński; Tak zwanym „dobrym małżeństwom” SPOTKANIA pozwalają w nowy, głębszy sposób przeżyć i zrozumieć swoją wspólnotę; Dla innych małżeństw stanowią punkt zwrotny – otwierają drogę do porozumienia.

 •  

                                                                               

  Od lipca w naszej parafii posługę duszpasterską pełnią wikarzy: ks. Krzysztof Klim i ks. Rafał Berezowski. W niedzielę 04.09.2011 podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci, członkowie Rady Parafialnej, Żywego Różańca oraz zespołu Caritas w imieniu wszystkich parafian oficjalnie powitali księży w naszej wspólnocie parafialnej.


 •                                                         

   

  Po wakacyjnej przerwie wracamy do naszych piątkowych spotkań modlitewnych połączonych z Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież. Spotkania będą odbywały się co piątek o godz. 20:00 w kościele Miłosierdzia Bożego.


Słowa Jezusa do św. Faustyny

Te dwa promienie oznaczają krew i wodę- blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...

Czytania

Copyright © 2015 Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Jaworze.
Wszelkie prawa zastrzeżone.